FAQ - Refloactive.pl

FAQ

1. Jakie europejskie normy bezpieczeństwa powinny spełniać odblaski? expand_more

EN 13356:2001 - Norma ta określa wymagania wydajności optycznej dla akcesoriów, które maja być użyte, dołączone lub przenoszone przez ludzi i przeznaczone do użytku niezawodowego. Widoczność akcesoriów spełniających te normę jest przeznaczona do wizualnego sygnalizowania obecności użytkowników, gdy są oświetleni reflektorem pojazdu na ciemnych drogach.

Niniejsza norma określa wymagania dotyczące parametrów optycznych akcesoriów, które mają być noszone, przyczepiane lub przenoszone przez ludzi i przeznaczone są do użytku nieprofesjonalnego. Akcesoria poprawiające widoczność, spełniające wymagania tej normy, są przeznaczone do wizualnego sygnalizowania obecności użytkownika, gdy są oświetlane przez reflektory pojazdów na ciemnych drogach. Norma ta nie ma zastosowania do odzieży.

EN 1150:1999 - Norma określa wymagania dotyczące parametrów optycznych odzieży o wysokiej widzialności przeznaczonej do noszenia przez osoby dorosłe i młodzież, przeznaczonej do użytku pozazawodowego. Odzież o wysokiej widoczności przeznaczona do użytku pozazawodowego ma za zadanie sygnalizować wizualnie obecność użytkownika w każdych warunkach oświetlenia dziennego, a także przy oświetleniu reflektorami pojazdów lub światłami poszukiwawczymi w ciemności, jak również przy oświetleniu dróg miejskich.  Norma ta nie ma zastosowania do akcesoriów noszonych przez osoby lub dołączanych do odzieży.

EN ISO 20471 Klasa 2. Klasa 2 - Odzież robocza zapewniająca dobrą widoczność przy pracach drogowych, kurierskich i pracach o zmierzchu. Obecnie w coraz większej liczbie branż pracownicy muszą nosić odzież roboczą zapewniającą bezpieczeństwo. W szczególności dotyczy to branż, w których duża część pracy odbywa się w pobliżu ruchu drogowego, dźwigów i innych pojazdów mechanicznych, a także prac, które odbywają się po zmroku. I jest to dobra inwestycja. Odzież robocza BHP z certyfikatem EN ISO 20471 zapewnia pracownikom bezpieczeństwo, podczas gdy oni koncentrują się na pracy. Pracownicy będą widoczni w nocy, w ciągu dnia i pod każdym kątem, także od tyłu, gdzie nie sposób ich dostrzec. Dzięki odpowiedniej ochronnej odzieży roboczej EN ISO 20471 ani odblaski, ani materiał fluorescencyjny nie będą zasłonięte przez ślepe kąty.

2. Czy produkt jest wykonany w Polsce/Europie? expand_more

Tak, linie produkcyjne znajdują się w Polsce, podobnie jak sąsiadująca z nimi drukarnia. Jesteśmy w 100% niezależni i realizujemy produkcje od fazy projektowej po druk, produkcję, pakowanie i wysyłkę.

Ma to ogromny wpływ na jakość oferowanych przez nas produktów, ponieważ sami jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie etapy procesu produkcyjnego.

Wiele produktów jest szytych przez nas lub naszych partnerów współpracujących w polskich szwalniach, przy czym materiały Oeko-TEX pochodzą ze sprawdzonych europejskich źródeł.

3. Ile kolorów druku i jakimi technikami można drukować? expand_more

Ilość kolorów druku dla standardowego oznakowania zależy wyłącznie od zamówienia naszych klientów. Nasze odblaski znakujemy następującymi metodami:

- Odblaski wykonane z tworzywa sztucznego: nadruk i poddruk metodą sitodruku, poddruk solwentowy, druk cyfrowy, tampondruk, grawerowanie- Tekstylia: sitodruk bezpośredni (oddzielny lub triadowy), sitodruk transferowy, sitodruk odblaskowy, flex, sublimacja, termotransfer odblaskowy, DTF

4. Maksymalny nadruk na opasce/ zawieszce itp. expand_more

To zależy od wielkości zawieszki, opaski, breloka - gdy drukujemy na folii, pamiętajmy o pozostawieniu min. 15cm2 powierzchni niezadrukowanej.

Pod folią - tyle, aby samo odbicie miało min 15cm2 odbicia, ponieważ nacisk wywierany na folię podkładową, pod folią odblaskową, nie wpływa na odbicie światła.

Szczególnie ważne jest zachowanie nie zadrukowanej powierzchni odblaskowej za pomocą indywidualnych, nowych form dodatków odblaskowych. Nasi graficy są zawsze do Państwa dyspozycji z fachowym doradztwem. Jeśli wymóg 15 cm2 powierzchni odblaskowej nie zostanie spełniony, odblaski nie stanowią już ochrony i nie możemy wystawić deklaracji zgodności zgodnie z normą EN 13 356:2001.
Oczywiście zasada ta dotyczy tylko certyfikowanej folii odblaskowej, która posiada zgodność jako surowiec EN 13 356:2001.

5. Czy mogę otrzymać próbki waszych produktów ? expand_more

Oczywiście po pierwszym logowaniu B2B, każdemu zainteresowanemu klientowi oferujemy standardowy pakiet z darmowymi próbkami i katalogiem.

6. Jakie są korzyści z dostępu do panelu B2B? expand_more

Twoja firma staje się naszym partnerem biznesowym i dołącza do rodziny REFLOACTIVE. Dodatkowo:

  •     Masz dostęp do konfiguratora cenowego
  •     Poznasz wszystkie warianty samodzielnego montażu odblasków,
  •     Możesz korzystać ze wszystkich naszych gotowych narzędzi do wykrawania,
  •     Twoje zamówienia pracują z wyższymi niż standardowo rabatami
  •     Jako pierwszy będziesz informowany o naszych nowościach i promocjach dla partnerów od czasu do czasu
  •     Masz dostęp do bazy zdjęć i materiałów promocyjnych.

7. Dlaczego jest to tak drogie? expand_more

Cena jest pojęciem względnym. Zawsze musi być odniesiona do jakości oferowanego produktu oraz innych produktów odblaskowych tego typu, ale w tej samej lub podobnej klasie jakościowej. Gwarantujemy, że nasza oferta jest korzystna na tle konkurencji, a o naszej przewadze najlepiej przekonać się osobiście współpracując z nami.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że współpracuje się z rzetelnym partnerem, który bazuje tylko na oryginalnych materiałach najwyższej jakości.
Zostaw wiadomość
Wypełnij formularz aby wysłać wiadomość